26 Mayıs 2020, Salı
Anasayfa > K > Rüyada Kabe görmek

Rüyada Kabe görmek

Sponsorlu Bağlantılar

Rüyada Kabe görmek

Rüyada Kabeyi görmek en hayırlı rüyalardan biridir. Kabe görmek kişinin tüm sıkıntılarından kurtulup, mutlu, huzurlu yeni bir hayata başlayacağının müjdesidir.

Ruyada Kabe beladan sakınmaya, hayırlı işlere, evliliğe, emniyet ve güvene, hacca gitmeye, Kuran ve sünnete, kendisine uyularak hidayet bulunan salih ebeveyne, gerçek alim, evliya ve mürşide yahut cennete delalet eder.

Kabede namaz kılmak yönetimden iyilik görmeye, düşmanının şerrinden emin olmaya işaret eder,

Kabeye bakmak, Kabeye baktığını görmek esenlik ve huzura işaret eder,

Kabenin bir duvarının yıkıldığını görmek dini bir önderin vefatına işaret eder,

Kabeyi adabına uygun olarak tavaf ettiğini görmek farz ibadetleri hakkıyla yerine getirmeye, sözünün gereğinı yerıne getırmeye işaret eder,
Kabede yanlış ve uygunsuz bir iş yaptığını görmek sünnetlere aykırı hareket etmeye işaret eder,
Kabenin kendi evine yahut başka yere geldiğini görmek o ev ve yer için sürekli itibar, şeref ve devlete işaret eder,
Kabeye doğru yöneldiğini görmek din ve dünyasını ıslah ile hayra ve esenliğe ulaşmaya işarettir,

Kabeye girdigini görmek bir devlet büyügünün makamına girmekle yorumlanır.
Kabeden bir haber almak hükümetten isine dair bir haber alacagına işarettir,

Kabeden bir sey çaldıgını görmek haram bir is islemege işarettir;
Kabeye dogru yürümek dininin kuvvetine işarettir;
Kabenin üstünde namaz kıldıgını görmek Islamiyetten uzaklastıgına işarettir,
Kabeyi çignedigini görmek sünnet i seniyyeye karsı olmaya işarettir;
gökten meleklerin inip Kabeyi baska bir yere tasıdıklarını görmek, o beldede asayisin düzgün olacagina işarettir,
Kabeyi pis görmek farzlari terk ettigine isarettir.
Kabeyi gören kimse, yapacagı hayırlı bir amelle müjdelenir. Ya da islemeyi arzu ettigi bir serden sakınır.
Mekkede ölüler arasında olduguna ve ondan bir seyler sorduklarını gören kimse, sehit olarak ölür.
Kabede Abdest bozdugunu görmek, halifeye isabet edecek bir musibete isarettir.
Kabenin kendi evinde oldugunu gören kimse, daima saltanat, devlet ve halk arasında söhret bulur. Ancak Kabenin seklinde kötü bir hal görmek ev sahibi için hiç bir hayır yoktur.
evinin Kabe oldugunu görmek Kabe Müslümanların önderi, o kimse de onun maiyetinde bulunur.
Hatmi serife girip, Kabe üzerinde namaz kıldıgını gören kimse in am(nimetleri), ihsan ve rütbeye erisir. Mezhebinin kötü dedigi ve sünnete muhalif hareket etmesiyle beraber tahsildarlık yapar.
Kabede bir hata isledigini gören kimse. Resülullah (S. A. V. ) in Sünnet i Seniyyesine muhalif harekette bulunur ve nefsine uyan kimselerin yoluna girer.
Meleklerin, gökten inip ve Kabe yi temelinden kaldırıp bir sehre koyduklarını görmek o yerde bir fitnenin çıkmasına, Müslümanların önderinin o sehirde bulunmasına isaret eder.
Kabenin harap oldugunu görmek namazını terk eder.
Kabeyi tavaf ettigini veya hacla ilgili bir vazifeyi yaptıgını görmek o kimsenin yaptıgı vazife miktarınca dinin salahına isarettir.
Kabeye yönelmis oldugunu görmek din ve dünyasını ıslah edecek bir seye yönelecegine veya bazı islere karısmak üzere sultanın bulundugu tarafa yönelmek üzere bulundugunu isarettir.
Sünneti Seniyyenin aksine olarak hac vazifelerinden bazı seyleri noksan yaptıgını görmesi o kimsenin namazında kıbleyi degistirdigi gibi dinini de degistirecegine isarettir.
Kabe namaza da isarettir. Çünkü Kabe, namaz kılanların kıblesidir. Kabe mescit ve camiye de isarettir. Çünkü Kabe, Allahın evidir. Kabe islam, Kur an. Sünnet. Mushaf i Serif, alim baba, Seyyid, koca ve ana gibi kendilerine uyulmakla hidayete erisilecek kimselere isarettir.
Kabe, Cennete isarettir. Çünkü Kabe Allahın evidir. Cennet de Allah in evidir. Cennete kavusmak ise, ancak Kabe ye yönelmekle mümkün olur.
Kabe mevsim, cemaat, sokak ve genis mevkilere isarettir. Bir kimse Kabe. kendisinin evi oldugunu görmek o kimsenin bildigi ilmine ya da yaptıgı bir amelinden dolayı insanların ona kosup ziyaretine gidecegine ve kapısının kalabalık olacagına isarettir.

Rüyada Kabe görmek nedir? diyorsanız doğru sayfadasınız. Bu sayfada Kabe görmek ne demektir? Rüyalarda Kabe görmek ne anlama gelir? Rüyanda Kabe görmek neye delalet eder? sorularının cevabı özet olarak verilmiştir.
Eğer Kabe görmek rüya tabiri için daha detaylı araştırma yapmak isterseniz, rüyanızda geçen renk, olay, yer, kişiler ve diğer eylemleri bir arada değerlendirerek anlamını tespit edebilirsiniz

Rüyada Kabe görmek ne demek, rüya tabirini Rüya Anlamlarına göre detaylı açıklamasını veya neye yorulduğunun yanıtını bu sayfada bulabilisiniz.
Sponsorlu Bağlantılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak.